Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Zastanawiasz się, jak prawidłowo złożyć pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę? Chciałbyś zwolnić uciążliwego pracownika? A może obawiasz się, że Twój najlepszy pracownik przejdzie do konkurencji?

Radca prawny od prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Pomoc doświadczonego radcy prawnego pozwoli Ci uniknąć ewentualnych problemów w przypadku kontroli Państwowej Inspekcji Pracy bądź przy zwalnianiu jednego z pracowników.

Kompleksowo zajmę się przygotowaniem wszystkich potrzebnych dokumentów, a także będę Cię reprezentował w sądzie. Dołożę wszelkich starań, by wybrnąć nawet z najtrudniejszej sytuacji. 

Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu w sprawach związanych z prawem pracy i ubezpieczeń społecznych masz pewność, że wszystko zostanie profesjonalnie zrobione.

Zajmuję się:

Jak sporządzić lub rozwiązać umowę zgodnie z prawem pracy?

Wszelkie umowy i porozumienia podpisywane z pracownikami są niezwykle ważnymi dokumentami. Niedociągnięcia lub nieścisłości w ich treści lub zapisie mogą skutkować mniejszymi lub większymi kłopotami w przyszłości. By mieć pewność, że zostały przygotowane zgodnie z prawem pracy, najlepiej jest skorzystać z usług doświadczonego radcy prawnego.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć, czy rozwiązać wybraną umowę o pracę, o wspólnej odpowiedzialności materialnej pracowników, o zakazie konkurencji itp., pomogę Ci korzystnie przeprowadzić cały proces. Dopilnuję wszystkich formalności, aby całość odbyła się zgodnie z prawem.

Spory z pracownikami a prawo pracy

W stosunku pracodawca-pracownik łatwo może dość do sporów i nieporozumień. Osoba zatrudniona może chcieć dochodzić na drodze sądowej odszkodowania za nieuzasadnione bądź bezprawne wypowiedzenie umowy czy zarzucać niedopełnienie obowiązków pracodawcy zawartych w prawie pracy. Nie tylko będę reprezentować Cię w sądzie, ale sprawdzę również zasadność zarzucanych Ci czynów, po czym postaram się, byś wyszedł z całej sytuacji z możliwie jak najlepszym rezultatem.

Spory pomiędzy pracownikiem a pracodawcą, które trafiają do sądu, mogą ciągnąć się miesiącami, a nawet latami. Z tego względu warto skorzystać z polubownej drogi, czyli ugody pozasądowej, która jest pewnego rodzaju umową zawieraną pomiędzy stronami. Prawo pracy reguluje tego rodzaju porozumienia, określając na jakie ustępstwa mogą pójść jego uczestnicy. Jeśli chcesz uniknąć stresującego, ciągnącego się przez długi czas procesu, pozwól sobie pomóc! Dołożę wszelkich starań, by doprowadzić do ugody, która korzystnie rozwiąże całą sprawę.  

Odwołania od decyzji ZUS według prawa ubezpieczeń społecznych

Czasem zdarza się, że decyzje ZUS bywają zaskakująco krzywdzące. Na szczęście istnieje możliwość złożenia odwołania. Taki dokument musi być jednak bardzo skrupulatnie przygotowany, zgodnie ze ściśle określonymi zasadami i obowiązującymi terminami.

Odwołanie powinno zawierać:

By mieć pewność, że nie popełni się żadnego błędu lub niedopatrzenia, koniecznie należy skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Przygotuję dla Ciebie odpowiedni dokument i dopilnuję wszystkich formalności. Będę Cię także wspierał i reprezentował w sądzie. Kompleksowo służę pomocą również we wszystkich innych sporach prowadzonych z ZUSem.

Jako odpowiedzialny pracodawca, zawsze powinieneś postępować w pełni legalnie. Jeśli potrzebujesz wsparcia w sprawach związanych z prawem pracy i ubezpieczeń społecznych, wybierz usługi doświadczonego radcy prawnego. Nie ryzykuj niedopatrzeń oraz związanych z nimi konsekwencji! Umów się ze mną na spotkanie – wypełnij formularz on-line, wyślij wiadomość e-mail lub zadzwoń!