Prawo umów

Nie wiesz jak napisać dobrą umowę? A może chciałbyś odpowiednio zabezpieczyć wykonanie zlecenia lub dzieła? Podpisujesz ją z nowym kontrahentem i boisz się o swoje bezpieczeństwo? Zastawiasz się, jak rozwiązać taki dokument, by nie ponieść negatywnych konsekwencji?

Zwróć się po pomoc do radcy prawnego!

Radca prawny od prawa umów

Prawidłowe uregulowanie każdej umowy jest niezwykle istotne, ponieważ daje gwarancję bezpiecznej oraz spokojnej współpracy. 

Niektóre tego typu dokumenty bywają bardzo zawiłe, dlatego doskonale rozumiem, że mogą sprawiać kłopoty. 

Z pomocą doświadczonego radcy prawnego żadne umowy nie będą dla Ciebie problemem – zarówno te, które musisz sporządzić, jak i te, na których masz złożyć swój podpis.

Przygotowanie nieprawidłowej lub niepełnej umowy może być tak samo szkodliwe jak podpisanie takiego dokumentu. Jeśli męczą Cię jakiekolwiek wątpliwości, koniecznie powinieneś skorzystać z usług radcy prawnego, dla którego prawo umów nie ma żadnych tajemnic. 

Pozwól, że we wszystkim Ci pomogę i zajmę się formalnościami!

Zajmuję się:

Jak przygotować dokument zgodny z prawem umów?

Sporządzenie dobrego, w pełni zgodnego z prawem umów i czytelnego dokumentu to prawdziwe wyzwanie. Wiele osób korzysta z gotowych wzorów, ale nie we wszystkich przypadkach ma to sens. Dokument ten jest niezwykle ważny dla obu stron – nie tylko potwierdza nawiązanie współpracy, ale także ją opisuje, dookreśla i zabezpiecza. Doświadczony radca prawny doskonale zna prawo umów, więc nie będzie miał kłopotu z przygotowaniem prawidłowych dokumentów cywilnoprawnych, gospodarczych i innych.

Korzystając z mojego wsparcia, masz pewność, że umowa zostanie napisana w pełni poprawnie, zgodnie z wymogami prawnymi. Mogę zarówno ocenić, a potem poprawić dokument Twojego autorstwa, jak i w całości go przygotować. Zawrę w nim wszystkie konieczne informacje, dokładając przy tym wszelkich starań, by był przejrzysty oraz zrozumiały. Osoba, która będzie go podpisywać, nie powinna mieć co do niego żadnych zastrzeżeń. W razie ewentualnych nieporozumień lub kłopotów w przyszłości, dzięki tak profesjonalnie przygotowanej umowie, będziesz skutecznie zabezpieczony przed przykrymi konsekwencjami.

Jak ocenić, czy podpisywany dokument jest zgodny z prawem umów?

Bywają sytuacje, w których ma się pewne obawy odnośnie otrzymanej umowy. Podpis na takich dokumentach jest wiążący, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości powinno się skorzystać z usług radcy prawnego.

Jeśli nie jesteś pewny, czy powinieneś zgodzić się na proponowane warunki, a także czy są one zgodne z prawem umów – chętnie Ci pomogę! Dokładnie przeanalizuję treść dokumentu, ocenię, w jakim stopniu jest dla Ciebie korzystny, a także wyróżnię wszystkie ewentualne nieścisłości. Ostrożne podejście pozwoli Ci zawczasu uniknąć problemów!

Rozwiązanie współpracy a prawo umów

W pewnych okolicznościach konieczne okazuje się rozwiązanie umowy. Często skutkuje to mniej lub bardziej nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jeśli musisz zakończyć współpracę, ale obawiasz się skutków zerwania umowy, pomogę Ci ocenić ryzyko, a także doradzę, jak najlepiej wybrnąć z tej sytuacji. Obejrzę i przeanalizuję dany dokument pod kątem zgodności z prawem umów. Być może został skonstruowany w nieprawidłowy sposób, co może stanowić podstawę do jego unieważnienia! Postaram się znaleźć najlepsze rozwiązanie, które uwolni Cię od problemu, ale przy tym nie przysporzy kolejnych.

Zabezpieczenie zapłaty wierzytelności poprzez umowy poręczenia

Odzyskiwanie długów może być problematyczne. Dobrze jest więc zawczasu się zabezpieczyć. Poręczenie to umowa w formie pisemnej, według której osoba trzecia zobowiązuje się wykonać zobowiązanie względem wierzyciela, na wypadek, gdyby dłużnik go nie spełnił. Umowa poręczenia jest bardzo pomocną metodą asekuracji wykonalności roszczenia, warto ją poprawnie przygotować. Sporządzę dla Ciebie odpowiedni dokument, w pełni zgodny z prawem umów, który będzie skutecznym zabezpieczeniem. Jeśli to Ty musisz podpisać takie poręczenie, skontroluję jego treść, byś miał pełną świadomość tego, do czego się zobowiązujesz.

By mieć stuprocentową pewność, że podpisywana lub przygotowana przez Ciebie umowa jest w pełni poprawna, korzystna oraz przejrzysta, poproś o pomoc doświadczonego radcę prawnego! Już dziś umów się ze mną na spotkanie i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości. Wypełnij formularz kontaktowy, wyślij wiadomość e-mail lub zadzwoń!