Bank Millennium S.A. umowa kredytu hipotecznego – odfrankowienie, unieważnienie umowy
Jeżeli w Twojej umowie znajdują się poniższe zapisy, istnieje bardzo duża szansa na jej unieważnienie bądź „odfrankowienie” i odzyskanie nadpłaconych pieniędzy (numeracja w Twojej umowie może być inna). Pamiętaj, że ocena Twoich szans na wygraną w sądzie wymaga każdorazowo szczegółowej analizy dokumentacji (umowy, regulaminu oraz zawartych aneksów).
Postanowienia abuzywne dotyczą zasad ustalania wysokości salda kredytu oraz wysokości poszczególnych rat kredytu w oparciu o kursy waluty obcej CHF i mają następującą treść:
„Kredyt indeksowany jest do CHF, po przeliczeniu wypłaconej kwoty zgodnie z kursem kupna CHF według Tabeli Kursów Obcych Banku Millennium w dniu uruchomienia kredytu lub transzy” – § 2 ust. 2 Umowy;
„Kredytobiorca zobowiązuje się spłacić kwotę kredytu w CHF ustaloną zgodnie z § 2 w złotych polskich, z zastosowaniem Kursu sprzedaży CHF obowiązującego w dniu płatności raty kredytu, zgodnie z tabelą Kursów Walut Obcych Banku Millennium SA”- § 7 ust. 1 Umowy.
Do rejestru postanowień wzorców umowy uznanych za niedozwolone wpisane zostały klauzule wobec Banku Millennium Spółka Akcyjna, które są tożsame z zapisami dotyczącymi zasad ustalania wysokości salda kredytu oraz wysokości poszczególnych rat kredytu.
Klauzula nr 3178 (wpisana wobec Banku Millennium Spółka Akcyjna)
Na podstawie wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta z dnia 14 grudnia 2010 r. w sprawie sygn. akt XVII AmC 426/09 oraz wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 21 października 2011 r., sygn. akt VI ACa 420/11, do rejestru wzorców umowy uznanych za niedozwolone wpisana została klauzula:
„ Kredyt jest indeksowany do CHF/USD/EUR, po przeliczeniu wypłaconej kwoty zgodnie z kursem kupna CHF/USD/EUR według Tabeli Kursów Walut Obcych obowiązującej w Banku Millennium w dniu uruchomienia kredytu lub transzy.”
Klauzula nr 3179 (wpisana wobec Banku Millennium Spółka Akcyjna)
Na podstawie wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta z dnia 14 grudnia 2010 r. w sprawie sygn. akt XVII AmC 426/09 oraz wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 21 października 2011 r., sygn. akt VI ACa 420/11, do rejestru wzorców umowy uznanych za niedozwolone wpisana została klauzula:
„W przypadku kredytu indeksowanego kursem waluty obcej kwota raty spłaty obliczona jest według kursu sprzedaży dewiz, obowiązującego w Banku na podstawie obowiązującej w Banku Tabeli Kursów Walut Obcych z dnia spłaty”.
Jak będzie wyglądać nasza współpraca?
Przesłanie skanów/zdjęć umowy wraz z załącznikami
Analiza przesłanych dokumentów przez radcę prawnego
Przygotowanie opinii prawnej
Podstawowe informacje dotyczącej Twojej umowy
Pozytywna weryfikacji prawna
Przygotowanie wniosku celem wydania przez bank zaświadczenia przedstawiającego historię spłaty kredytu
Wyliczenie wysokości nadpłaconych pieniędzy
Przedstawienie szacunkowych korzyści oraz kosztów postępowania
Przedstawienie indywidualnej oferty obsługi prawnej
Przejrzyste warunki współpracy
Podpisanie z Kancelarią umowy
Przystąpienie przez Kancelarię do czynność prawnych
Przygotowanie wezwania do zapłaty
Próba polubownego rozwiązania sporu
Przygotowanie i wysłanie do sądu kompletnego pozwu
Ustalenie sygnatury nadanej przez sąd rozpoznający sprawę