Upadłość konsumencka

Oferuję skuteczną pomoc w „oddłużaniu” w ramach upadłości konsumenckiej, w tym byłych przedsiębiorców.

Radca prawny od upadłości konsumenckiej

Chciałbyś uwolnić się od swoich długów? Nie wiesz jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką? Zastanawiasz się, czy spełniasz warunki, aby zostać oddłużonym w upadłości konsumenckiej ? Pozwól, że rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości!

Coraz więcej osób, które nie są w stanie spłacić swojego zadłużenia, decyduje się na ogłoszenie tzw. upadłości konsumenckiej, która dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Jest to bardzo skomplikowana procedura, która wymaga wsparcia doświadczonego radcy prawnego.

Cały proces może być skomplikowany dla osoby nieobeznanej z prawem, dlatego pozwól sobie pomóc! Przeprowadzę postępowanie w sposób możliwie najbardziej dla Ciebie korzystny, tłumacząc na bieżąco kolejne etapy i ich następstwa. 

Przygotuję potrzebną dokumentację i pisma, a także będę reprezentować Cię w sądzie upadłościowym. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być dla Ciebie wyjściem z naprawdę poważnych kłopotów!

Zajmuję się:

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to powszechne określenie na „postępowanie upadłościowe wobec niewypłacalnych osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej”, a więc takich, które nie są w stanie wykonywać swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma na celu częściowe lub całkowite umorzenie długów konsumenta. Oczywiście jest to poprzedzone spłatą części zobowiązań na rzecz wierzycieli, co odbywa się poprzez spieniężenie majątku konsumenta oraz ratalne spłaty w ramach planu spłaty wierzycieli. Dzięki upadłości konsumenckiej roszczenia wierzycieli zaspokajane są w ramach jednego postępowania.

Do każdego klienta podchodzę z uwagą, dlatego możesz być pewien, że dołożę wszelkich starań, by spróbować poprawić Twoją sytuację i uwzględnić wszelkie argumenty.

Korzyści wynikające z ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Postępowanie upadłościowe wiąże się z ryzykiem utraty majątku (jeśli dłużnik go posiada), ale i tak jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż postępowanie egzekucyjne, które generuje dodatkowe koszty. Co więcej, komornik  sądowy w postępowaniu egzekucyjnym zawsze dąży do zaspokojenia wierzycieli, więc będzie działał dopóki, dopóty nie odzyska wszystkich należnych wierzytelności.

Postępowanie upadłościowe jest z kolei szansą na uzyskanie oddłużenia.

Nie jest to łatwy proces, ale nie jest też kosztowny – złożenie wniosku wymaga uiszczenia kwoty w wysokości jedynie 30 zł. Dalsze koszty są, co do zasady, zastępczo pokrywane ze środków Skarbu Państwa. Z tego względu rozsądnie jest wygospodarować odpowiednią kwotę i przeznaczyć ją na opłacenie profesjonalnej pomocy ze strony doświadczonego radcy prawnego.

Dlaczego warto ogłosić upadłość konsumencką?

Jeśli długi są Twoim zmartwieniem, z pewnością wiesz, jak bardzo stresująca jest taka sytuacja życiowa. Często w takim stanie można wpaść w błędne koło i spiralę zadłużenia. W obawie przed utratą wypłacalności wiele osób postępuje nierozsądnie, tylko pogarszając swoją sytuację.

Pomogę Ci odzyskać spokój i równowagę! Podchodzę indywidualnie do każdego klienta i dokładnie analizuję każdy przypadek. Wesprę Cię podczas procesu ogłaszania upadłości konsumenckiej i wspólnie ustalimy najlepszy dla Ciebie plan działania.

Twoje długi mogą zostać zmniejszone lub umorzone, a Ty masz szansę wybrnąć z trudnej sytuacji – wystarczy, że zgłosisz się do mnie po pomoc. Upadłość konsumencka może skutecznie ocalić Cię przed windykacją i uwolnić od długów. Spotkajmy się i spróbujmy rozwiązać Twój problem! Umów się ze mną na spotkanie przez formularz kontaktowy, wiadomość mailową lub telefon.