Kredyty frankowe

Jesteś jednym z tysięcy Polaków, którzy swego czasu zapożyczyli się we frankach szwajcarskich?

Radca prawny od kredytów frankowych

Z pewnością musisz teraz mierzyć się z nie lada problemem. Zastanawiasz się, jak zacząć zmagania z bankiem i „odfrankowić” swój kredyt? Nie zwlekaj dłużej i zgłoś się do radcy prawnego!

Pomogę Ci zminimalizować straty związane ze wzrostem kursu franka szwajcarskiego. 

Nie wszystkie banki chcą pomóc takim kredytobiorcom, dlatego by odzyskać utracone pieniądze, z pewnością przydadzą Ci się moja wiedza i doświadczenie. Pomyślnie przeprowadzę cały proces, szczegółowo wyjaśniając, co należy zrobić. 

We wszystkim pomogę Ci także bezpośrednio – będę Cię reprezentować w bankach i sądzie. Z moim wsparciem kredyt frankowy przestanie być Twoim utrapieniem!

Zajmuję się:

  • kredytami indeksowanymi i denominowanymi;
  • przekształcaniem kredytu frankowego w zwykły kredyt złotówkowy (tzw. odfrankowienie kredytu);
  • podważaniem niedozwolonych klauzul indeksacyjnych;
  • odzyskiwaniem od banku bezpodstawnie nadpłaconych rat;
  • unieważnianiem kredytów frankowych;
  • unieważnianiem kredytów indeksowanych;
  • unieważnianiem kredytów denominowanych;
  • odzyskiwaniem nienależnie pobranych składek na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego („UNWW”);
  • reprezentacją przed bankami oraz przed sądami powszechnymi.

Jak wybrnąć z kredytu frankowego?

W lipcu 2008 r. średnia marża dla kredytów we frankach szwajcarskich ustalana była na poziomie ok. 1,5%, co dawało oprocentowanie na poziomie ok. 4,2%. Dla kredytów w złotych średnia marża wynosiła ok. 1,5%, co oznaczało z kolei oprocentowanie na poziomie ok. 8%. Różnica w wysokości spłacanej raty była więc korzystnie duża.

Jeszcze kilka lat temu kredyty frankowe były świetną opcją dla osób, które nie miały zdolności kredytowej na kredyt w złotówkach lub po prostu dostrzegły okazję na spłacanie mniejszych rat. Wtedy frank szwajcarski był przedstawiany jako bardzo stabilna i bezpieczna waluta, dlatego tak wiele osób zdecydowało się na kredyty frankowe.

Nikt nie spodziewał się jednak gwałtownych zmian w kursie. Im większa kwota kredytu, tym poważniejszy kłopot. Wiele osób mierzy się obecnie z sytuacją, w której wartość kredytu przewyższyła wartość hipoteki. Są winni bankowi w sumie o wiele więcej niż wynosiła pożyczona kwota. Należność stale wzrasta z każdym wahaniem kursu, wydłużając cały proces spłaty. To poważne ograniczenie – osoby, które chciałyby sprzedać mieszkanie, nie mogą tego zrobić, dopóki w pełni nie spłacą kredytu zabezpieczonego hipoteką.

Problemem nie jest jednak jedynie wzrost salda zadłużenia. Wiele umów o kredyty frankowe zawiera bowiem klauzule, które mają wpływ na podwyższenie raty kredytowej. Często są one niejednoznaczne i niejasne, przez co wprowadzają w błąd i przerzucają na klientów ryzyko związane z wahaniem kursu walut. Takie zapisy można podważyć i odzyskać nadpłacone pieniądze. Do tego właśnie potrzebujesz mnie – radcy prawnego specjalizującego się w kredytach frankowych.

Jak zminimalizować straty na kredycie frankowym?

Wiele osób obawia się sporu z bankiem, ponieważ nie wie, jak poprawnie sformułować reklamację do banku czy pozew. Wszystkim zajmę się za Ciebie – pozwól mi sobie pomóc! Pierwszym krokiem w walce z kredytem frankowym jest konsultacja z doświadczonym prawnikiem. Po zgromadzeniu i zapoznaniu się z podstawową dokumentacją, będę w stanie określić czy Twoja umowa jest w pełni zgodna z prawem i czy będę w stanie odzyskać część Twoich pieniędzy.

Przeprowadzę dla Ciebie cały proces odzyskiwania nadpłaconych rat. Pomogę Ci także ustalić z bankiem najkorzystniejszy dla Ciebie sposób obliczania pozostałych rat kredytu. Dzięki temu szybciej się z nim uporasz i w dużej części zminimalizujesz spowodowane przez niego straty.

W niektórych przypadkach jest możliwe także unieważnienie umowy kredytu frankowego i odzyskanie wszystkich wpłaconych kwot do 10 lat wstecz! Jeśli chcesz rozwiązać swój problem – powinieneś się pospieszyć!

Przekształcenie kredytu frankowego w zwykły kredyt złotówkowy

W całym procesie przekształcania kredytu frankowego na złotówkowy lub unieważnienia umowy kredytu frankowego niezwykle ważne są precyzja i skrupulatność. Skompletowanie potrzebnych dokumentów nie wystarczy – należy sprawdzić, czy od momentu podpisania umowy nie zmieniły się żadne z podanych informacji i danych. Każda nieścisłość wymaga korekty, co tylko wydłuża proces. Zrobię to wszystko za Ciebie sprawnie i dokładnie, tak byś nie musiał obawiać się opóźnień!

Obliczenie kwoty roszczenia również nie należy do najłatwiejszych zadań. Jedynie prawidłowo i przejrzyście przedstawione obliczenia mogą stanowić wiarygodny argument dla sądu. Zostaw to mnie – wszystko przygotuję, a potem będę reprezentować Cię w sądzie, by uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Właściwe przygotowanie pozwu i dokumentacji dają bardzo dużą szansę na wygranie sprawy już w I instancji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy możesz sprawnie, korzystnie i bezpiecznie uporać się ze swoim kredytem frankowym – umówmy się na spotkanie. Wypełnij formularz kontaktowy, wyślij wiadomość e-mail lub zadzwoń!

Obecnie Kancelaria prowadzi sprawy przeciwko takim bankom jak: PKO BP S.A. (w tym dawna NORDEA Bank S.A.), mBank S.A. (BRE Bank S.A.), BPH S.A. (w tym dawny GE Money Bank S.A.), SANTANDER Bank S.A. (dawny Kredyt Bank S.A. oraz BZ WBK S.A.), SANTANDER Consumer Bank S.A., CREDIT AGRICOLE Bank Polska S.A. (dawny LUKAS Bank S.A.), GETIN Noble Bank S.A. (dawny GETIN Bank S.A.), Bank Millennium S.A. czy Raiffeisen Bank INTERNATIONAL AG (Polbank EFG, RAIFFEISEN Bank Polska S.A.).