Kredyty frankowe

Jesteś jednym z tysięcy Polaków, którzy swego czasu zapożyczyli się we frankach szwajcarskich?

Radca prawny od kredytów frankowych. Kancelaria frankowa w Poznaniu

 

Z pewnością musisz teraz mierzyć się z nie lada problemem. Zastanawiasz się, jak zacząć zmagania z bankiem i „unieważnić” swój kredyt? Nie zwlekaj dłużej i zgłoś się do radcy prawnego!

Pomogę Ci przejść sprawnie oraz skutecznie przez cały proces związany ze stwierdzeniem nieważności kredytu frankowego, który obejmuje także rozliczenie nieważnej umowy z bankiem, wykreślenie hipoteki oraz ochronę przed kontrpozwem banku (o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału lub waloryzację kwoty kredytu).  

Nie wszystkie banki chcą pomóc takim kredytobiorcom, dlatego by odzyskać utracone pieniądze, z pewnością przydadzą Ci się moja wiedza i doświadczenie. 

We wszystkim pomogę Ci także bezpośrednio – będę Cię reprezentować w bankach i sądzie. Z moim wsparciem kredyt frankowy przestanie być Twoim utrapieniem

Zajmuję się:

Jak wybrnąć z kredytu frankowego? Stwierdzenie nieważności kredytu frankowego

W lipcu 2008 r. średnia marża dla kredytów we frankach szwajcarskich ustalana była na poziomie ok. 1,5%, co dawało oprocentowanie na poziomie ok. 4,2%. Dla kredytów w złotych średnia marża wynosiła ok. 1,5%, co oznaczało z kolei oprocentowanie na poziomie ok. 8%. Różnica w wysokości spłacanej raty była więc korzystnie duża.

Jeszcze kilka lat temu kredyty frankowe były świetną opcją dla osób, które nie miały zdolności kredytowej na kredyt w złotówkach lub po prostu dostrzegły okazję na spłacanie mniejszych rat. Wtedy frank szwajcarski był przedstawiany jako bardzo stabilna i bezpieczna waluta, dlatego tak wiele osób zdecydowało się na kredyty frankowe.

Nikt nie spodziewał się jednak gwałtownych zmian w kursie. Im większa kwota kredytu, tym poważniejszy kłopot. Wiele osób mierzy się obecnie z sytuacją, w której wartość kredytu przewyższyła wartość hipoteki. Są winni bankowi w sumie o wiele więcej niż wynosiła pożyczona kwota. Należność stale wzrasta z każdym wahaniem kursu, wydłużając cały proces spłaty. To poważne ograniczenie – osoby, które chciałyby sprzedać mieszkanie, nie mogą tego zrobić, dopóki w pełni nie spłacą kredytu zabezpieczonego hipoteką.

Problemem nie jest jednak jedynie wzrost salda zadłużenia. Wiele umów o kredyty frankowe zawiera bowiem klauzule, które mają wpływ na podwyższenie raty kredytowej. Często są one niejednoznaczne i niejasne, przez co wprowadzają w błąd i przerzucają na klientów ryzyko związane z wahaniem kursu walut. Takie zapisy można podważyć i odzyskać nadpłacone pieniądze. Do tego właśnie potrzebujesz mnie – radcy prawnego specjalizującego się w kredytach frankowych.

Jak zminimalizować straty na kredycie frankowym? Stwierdzenie nieważności kredytu frankowego

Wiele osób obawia się sporu z bankiem, ponieważ nie wie, jak poprawnie sformułować reklamację do banku czy pozew. Posiadam wieloletnie w prowadzeniu sporów z instytucjami finansowymi. Obecnie prowadzę kilkaset spraw związanych ze stwierdzeniem nieważności kredytu frankowego. Moja wiedza oraz doświadczenia, w tym wygrane już sprawy, pozwolą przeprowadzić cały proces za Ciebie.

Pierwszym krokiem w walce z kredytem frankowym jest konsultacja z doświadczonym prawnikiem. Po zgromadzeniu i zapoznaniu się z podstawową dokumentacją, będę w stanie określić czy Twoja umowa jest w pełni zgodna z prawem i czy będę w stanie przeprowadzić dla Ciebie cały proces związany ze stwierdzeniem nieważności umowy kredytu frankowego.

Przebieg współpracy przy sprawie frankowej.Stwierdzenie nieważności kredytu frankowego. Kancelaria frankowa w Poznaniu

Przebieg naszej ewentualnej współpracy obejmuje następujące etapy:

1) przesłanie skanów/zdjęć umowy wraz z załącznikami – analiza przesłanych dokumentów przez radcę prawnego;

2) przygotowanie opinii prawnej – podstawowe informacje dotyczącej Twojej umowy;

3) pozytywna weryfikacji prawna – przygotowanie wniosku celem wydania przez bank zaświadczenia przedstawiającego historię spłaty kredytu;

4) wyliczenie wysokości nadpłaconych pieniędzy – przedstawienie szacunkowych korzyści oraz kosztów postępowania;

5) przedstawienie indywidualnej oferty obsługi prawnej;

6) podpisanie z Kancelarią umowy – przystąpienie przez Kancelarię do czynność prawnych;

7) przygotowanie wezwania do zapłaty – próba polubownego rozwiązania sporu z bankiem;

8) przygotowanie i wysłanie do sądu pozwu o stwierdzenie nieważności kredytu frankowego – ustalenie sygnatury nadanej przez sąd rozpoznający sprawę, reprezentacja przed sądami I oraz II instancji.

Kancelaria reprezentuje klientów w sprawach frankowych na terenie całej Polski, w szczególności w Poznaniu, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie oraz w Warszawie.  

Korzyści w przypadku stwierdzenia nieważności kredytu frankowego. Pomoc prawna dla frankowiczów

Stwierdzenie nieważności kredytu frankowego jest obecnie najczęstszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem dla frankowiczów.

Pozywając bank frankowicz musi liczyć się z koniecznością rozliczenia między stronami polegającego na zwrocie wzajemnych świadczeń.

Przyjmijmy, że kredytobiorca otrzymał od banku kwotę 200 tys. PLN. Do dnia dzisiejszego kredytobiorca tytułem rat kapitałowo – odsetkowych oraz innych opłat (prowizja, ubezpieczenie) zwrócił bankowi kwotę 250 tys. PLN. Przy nieważnej umowie bank będzie musiał zwrócić nadpłacony kapitał, a więc kwotę 50 tys. PLN.

Przytoczony przykład pokazuje jak wiele korzyści może wiązać się w przypadku uznania kredytu frankowego za nieważny w całości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy możesz sprawnie, korzystnie i bezpiecznie uporać się ze swoim kredytem frankowym – umówmy się na spotkanie. Wypełnij formularz kontaktowy, wyślij wiadomość e-mail lub zadzwoń!

Zapraszam również do zapoznania się z artykułami nt. kredytów frankowych oraz wyrokami w sprawach prowadzonych przez Kancelarię.

Obecnie Kancelaria prowadzi sprawy przeciwko takim bankom jak: