Kredyty frankowe

Jesteś jednym z tysięcy Polaków, którzy swego czasu zapożyczyli się we frankach szwajcarskich?

Radca prawny od kredytów frankowych

Z pewnością musisz teraz mierzyć się z nie lada problemem. Zastanawiasz się, jak zacząć zmagania z bankiem i „odfrankowić” swój kredyt? Nie zwlekaj dłużej i zgłoś się do radcy prawnego!

Pomogę Ci zminimalizować straty związane ze wzrostem kursu franka szwajcarskiego. 

Nie wszystkie banki chcą pomóc takim kredytobiorcom, dlatego by odzyskać utracone pieniądze, z pewnością przydadzą Ci się moja wiedza i doświadczenie. Pomyślnie przeprowadzę cały proces, szczegółowo wyjaśniając, co należy zrobić. 

We wszystkim pomogę Ci także bezpośrednio – będę Cię reprezentować w bankach i sądzie. Z moim wsparciem kredyt frankowy przestanie być Twoim utrapieniem!

Zajmuję się:

Jak wybrnąć z kredytu frankowego?

W lipcu 2008 r. średnia marża dla kredytów we frankach szwajcarskich ustalana była na poziomie ok. 1,5%, co dawało oprocentowanie na poziomie ok. 4,2%. Dla kredytów w złotych średnia marża wynosiła ok. 1,5%, co oznaczało z kolei oprocentowanie na poziomie ok. 8%. Różnica w wysokości spłacanej raty była więc korzystnie duża.

Jeszcze kilka lat temu kredyty frankowe były świetną opcją dla osób, które nie miały zdolności kredytowej na kredyt w złotówkach lub po prostu dostrzegły okazję na spłacanie mniejszych rat. Wtedy frank szwajcarski był przedstawiany jako bardzo stabilna i bezpieczna waluta, dlatego tak wiele osób zdecydowało się na kredyty frankowe.

Nikt nie spodziewał się jednak gwałtownych zmian w kursie. Im większa kwota kredytu, tym poważniejszy kłopot. Wiele osób mierzy się obecnie z sytuacją, w której wartość kredytu przewyższyła wartość hipoteki. Są winni bankowi w sumie o wiele więcej niż wynosiła pożyczona kwota. Należność stale wzrasta z każdym wahaniem kursu, wydłużając cały proces spłaty. To poważne ograniczenie – osoby, które chciałyby sprzedać mieszkanie, nie mogą tego zrobić, dopóki w pełni nie spłacą kredytu zabezpieczonego hipoteką.

Problemem nie jest jednak jedynie wzrost salda zadłużenia. Wiele umów o kredyty frankowe zawiera bowiem klauzule, które mają wpływ na podwyższenie raty kredytowej. Często są one niejednoznaczne i niejasne, przez co wprowadzają w błąd i przerzucają na klientów ryzyko związane z wahaniem kursu walut. Takie zapisy można podważyć i odzyskać nadpłacone pieniądze. Do tego właśnie potrzebujesz mnie – radcy prawnego specjalizującego się w kredytach frankowych.

Jak zminimalizować straty na kredycie frankowym?

Wiele osób obawia się sporu z bankiem, ponieważ nie wie, jak poprawnie sformułować reklamację do banku czy pozew. Wszystkim zajmę się za Ciebie – pozwól mi sobie pomóc! Pierwszym krokiem w walce z kredytem frankowym jest konsultacja z doświadczonym prawnikiem. Po zgromadzeniu i zapoznaniu się z podstawową dokumentacją, będę w stanie określić czy Twoja umowa jest w pełni zgodna z prawem i czy będę w stanie odzyskać część Twoich pieniędzy.

Przeprowadzę dla Ciebie cały proces odzyskiwania nadpłaconych rat. Pomogę Ci także ustalić z bankiem najkorzystniejszy dla Ciebie sposób obliczania pozostałych rat kredytu. Dzięki temu szybciej się z nim uporasz i w dużej części zminimalizujesz spowodowane przez niego straty.

W niektórych przypadkach jest możliwe także unieważnienie umowy kredytu frankowego i odzyskanie wszystkich wpłaconych kwot do 10 lat wstecz! Jeśli chcesz rozwiązać swój problem – powinieneś się pospieszyć!

Przekształcenie kredytu frankowego w zwykły kredyt złotówkowy

W całym procesie przekształcania kredytu frankowego na złotówkowy lub unieważnienia umowy kredytu frankowego niezwykle ważne są precyzja i skrupulatność. Skompletowanie potrzebnych dokumentów nie wystarczy – należy sprawdzić, czy od momentu podpisania umowy nie zmieniły się żadne z podanych informacji i danych. Każda nieścisłość wymaga korekty, co tylko wydłuża proces. Zrobię to wszystko za Ciebie sprawnie i dokładnie, tak byś nie musiał obawiać się opóźnień!

Obliczenie kwoty roszczenia również nie należy do najłatwiejszych zadań. Jedynie prawidłowo i przejrzyście przedstawione obliczenia mogą stanowić wiarygodny argument dla sądu. Zostaw to mnie – wszystko przygotuję, a potem będę reprezentować Cię w sądzie, by uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Właściwe przygotowanie pozwu i dokumentacji dają bardzo dużą szansę na wygranie sprawy już w I instancji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy możesz sprawnie, korzystnie i bezpiecznie uporać się ze swoim kredytem frankowym – umówmy się na spotkanie. Wypełnij formularz kontaktowy, wyślij wiadomość e-mail lub zadzwoń!

Obecnie Kancelaria prowadzi sprawy przeciwko takim bankom jak: