Prawo cywilne i gospodarcze

Dostałeś pozew i nie wiesz co dalej zrobić? Klient nie opłacił faktury albo nie spełnia warunków umowy?

A może nie wiesz jak napisać pozew bądź gdzie i w jaki sposób złożyć wniosek o zabezpieczenie?

Radca prawny od prawa cywilnego i gospodarczego

Na prawo cywilne i gospodarcze składa się wiele zawiłych przepisów. Nie zastanawiaj się  dłużej i zwróć się po pomoc do doświadczonego radcy prawnego.

Powierzając mi wszelkie zagadnienia związane z prawem cywilnym i gospodarczym zyskujesz pewność, że Twoja działalność będzie funkcjonowała w pełni poprawnie i zgodnie z prawem. Nie musisz się obawiać niedopatrzeń, pomyłek i nieporozumień, a także towarzyszących im konsekwencji. Z pomocą radcy prawnego z każdej sytuacji wyjdziesz obronną ręką!

Zajmuję się:

Podstawy prawa cywilnego i gospodarczego – co powinieneś wiedzieć?

Podstawy prawa cywilnego i gospodarczego są bardzo rozbudowane i skomplikowane. W związku z tym, w wielu przypadkach wsparcie radcy prawnego okazuje się niezbędne – ułatwia i usprawnia bowiem załatwienie wszelkich potrzebnych kwestii.

Podstawą prawa cywilnego jest Kodeks cywilny, który reguluje przede wszystkim stosunki między osobami fizycznymi, prawnymi oraz jednostkami organizacyjnymi, które posiadają zdolność prawną.

Prawo cywilne dzieli się na wiele gałęzi, wśród których szczególne znaczenie mają: prawo pracy, prawo własności intelektualnej czy prawo rodzinne. Sam zresztą Kodeks cywilny składa się z części ogólnej oraz przepisów regulujących prawo rzeczowe, prawo zobowiązań, a także prawo spadkowe.

Przepisy Kodeksu cywilnego znajdują zastosowanie zarówno w codziennym życiu, jak i w sprawach związanych z prowadzeniem firmy. Prowadzący działalność gospodarczą musi stosować się także do przepisów regulujących prawo gospodarcze, przez co nawet najbardziej doświadczeni przedsiębiorcy mogą nie orientować się we wszystkich zawiłościach oraz przepisach prawa cywilnego i gospodarczego. Spory, konflikty i nieporozumienia z klientami, współpracownikami, a także innymi podmiotami należą do trudnych przypadków.

Jak przygotować dokumenty zgodne z prawem cywilnym i gospodarczym?

Przestrzeganie przepisów prawa cywilnego i gospodarczego często wiąże się z koniecznością dopełnienia licznych formalności i przygotowania niezbędnych dokumentów. Sporządzanie odpowiednich wniosków, pozwów i innych pism do sądu bywa trudnym zadaniem. Nawet najmniejszy błąd może przesądzić o nieważności skrupulatnie przygotowanego pisma, które może mieć kluczowe znaczenie dla pomyślnego rozwiązania sporu w sprawie cywilnej lub gospodarczej. Najrozsądniej jest więc powierzyć je doświadczonemu radcy prawnemu.

Prowadzenie sporów lub spraw sądowych prawa cywilnego i gospodarczego

Procesy sądowe i spory gospodarcze nie są najprzyjemniejszymi wydarzeniami, ale każdy inwestor bądź przedsiębiorca prędzej czy później może być zmuszony do zmierzenia się z taką sytuacją. Prawo cywilne i gospodarcze umożliwia rozstrzyganie wszelkich konfliktów, niedopatrzeń czy uchybień. Jestem radcą prawnym, który specjalizuje się w rozwiązywaniu spraw z tego zakresu, m.in.: w postępowaniu upominawczym, dochodzeniu roszczeń w postępowaniu nakazowym, sporach z inwestorami, deweloperami czy wykonawcami.

Zajmuję się również reprezentacją przed sądami powszechnymi w sprawach cywilnych oraz gospodarczych. Kompleksowo poprowadzę każdą sprawę do końca – od zagłębienia się w problem, przez sporządzenie pism i reprezentowanie klienta, aż do ogłoszenia wyroku.

Wierzytelność w świetle prawa cywilnego i gospodarczego – pomoc z długami!

Niejednokrotnie podjęte inwestycje mogą kończyć się generowaniem strat i tworzeniem długów. Niezależnie od tego, czy to Ty masz kłopoty z windykacją, czy to ktoś jest Ci dłużny pieniądze – pomogę Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie całej sytuacji. Prawo cywilne i gospodarcze przewiduje wiele metod postępowania w takich sytuacjach, dlatego warto zdać się na pomoc eksperta. Posiadam wieloletnie doświadczenie w windykacji wierzytelności, prowadzeniu spraw o zapłatę, a także zajmuję się cesjami wierzytelności. Tym samym, decydując się na moją pomoc, otrzymasz kompleksowe wsparcie.

Wierzę, że z każdej sytuacji można znaleźć dobre wyjście. Aby tak się stało, powierz swoje spory i sprawy sądowe doświadczonemu radcy prawnemu, specjalizującemu się w prawie cywilnym i gospodarczym! Gwarantuję kompleksową i profesjonalną obsługę. Wypełnij formularz kontaktowy, napisz maila lub zadzwoń – umówimy się na spotkanie!