Upadłość i restrukturyzacje przedsiębiorców i spółek

Twoja firma stała się niewypłacalna, a Ty nie wiesz gdzie i jak złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości? Zastanawiasz się, kiedy powinieneś przygotować taki dokument? A może chciałbyś zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym?

Poproś o wsparcie doświadczonego radcę prawnego!

Radca prawny od upadłości przedsiębiorstwa

Upadłość przedsiębiorstwa z reguły ma miejsce wówczas, gdy firma staje się niewypłacalna lub gdy jej zobowiązania przekraczają wartość majątku. Krótkie, okresowe problemy finansowe nie stanowią jeszcze powodów do obaw.

Najważniejsze jest, by podjąć odpowiednie kroki w dobrym momencie. Konsekwencje niezłożenia wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa są bardzo poważne. 

Nie należy zatem bagatelizować problemów związanych z zaburzeniem płynności finansowej firmy i koniecznie zwrócić się do specjalisty.

Nie musisz mierzyć się z tą trudną sytuacją w pojedynkę! Dzięki mojemu wsparciu masz szansę wyjść nawet z największych kłopotów. 

Kompleksowo zajmę się całym procesem, doradzę jakie kroki powinieneś podjąć, przygotuję wszystkie potrzebne dokumenty i będę reprezentować Cię w sądzie. 

Samo złożenie wniosku o upadłość przedsiębiorstwa jest zaledwie początkiem długiego postępowania, dlatego pozwól sobie pomóc, by przebiegło ono w najlepszy dla Ciebie sposób!

Zajmuję się:

Jak ogłosić upadłość przedsiębiorstwa?

Upadłość przedsiębiorstwa zgłasza się za pomocą wniosku, który należy złożyć w wydziale gospodarczym sądu rejonowego, właściwym dla miejsca prowadzenia działalności. Musi on zostać złożony w terminie 30 dni od dnia wystąpienia podstawy do ogłoszenia upadłości, którą jest tzw. niewypłacalność dłużnika.

Wniosek powinien zawierać m.in.:

Wniosek o ogłoszenie upadłości jest bardzo rozbudowanym pismem procesowym. Dłużnik musi bowiem dołączyć do niego następujące dokumenty:

Pomogę Ci przygotować wszystkie dokumenty, a także sprawdzę ich poprawność. Ze wsparciem doświadczonego radcy prawnego nie musisz obawiać się, że czegoś nie dopilnujesz!

Czym skutkuje ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa?

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa otwiera długi proces oparty na postępowaniu sądowym wszczętym wobec dłużnika.

Po ogłoszeniu upadłości przedsiębiorstwa wierzyciele mogą dochodzić swoich roszczeń, ale jedynie w trybie postępowania upadłościowego. Cały majątek dłużnika staje się tzw. masą upadłościową, która ma zaspokoić wierzycieli. Przeprowadzę Cię przez cały proces – będę reprezentować Cię w sądzie, a także dopilnuję wszystkich formalności, tak by całość odbyła się z możliwie najlepszym dla Ciebie skutkiem.

Zgłoszenie wierzytelności w toku postępowania upadłościowego

Pomogę Ci odzyskać to, co do Ciebie należy od firmy, która ogłosiła upadłość przedsiębiorstwa! Zgłoszenie wierzytelności w toku postępowania upadłościowego jest formą sądowego dochodzenia roszczeń. Wierzyciel, który nie zgłosi się do sędziego-komisarza, nie może uczestniczyć w podziale funduszy masy upadłości ani nie może skorzystać z prawa potrącenia wzajemnych wierzytelności.

Zaspokojenie roszczeń można uzyskać także po umorzeniu postępowania bezpośrednio od dłużnika. Będzie to jednak możliwe tylko w przypadku upadłości osób fizycznych, które zachowują swą podmiotowość.

Oferuję Ci kompleksową pomoc prawną, niezależnie po której stronie postępowania upadłościowego się znajdujesz. Nie ryzykuj niedopatrzeń, skutkujących poważnymi konsekwencjami. Wybierz profesjonalne wsparcie – umów się ze mną na spotkanie przez formularz kontaktowy, wiadomość mailową lub telefon!